De productie wil een verhaal vertellen, en vindt het geen bevredigend einde als de winnaar op de verkeerde Mol zat maar toevallig de meeste antwoorden goed had, en zal zo nodig de Mol aansporen om opzichtiger te mollen als ie tot in de finale onder de radar blijft.
Maar dat zien we dan ook niet bij Loes. Die laatste twee opdrachten waren niet zo veel soeps, maar ze had in de eerste in ieder geval wel harder kunnen toeslaan.
Enige hoop voor Loes als mol is dat Merel twijfelde tussen de twee en tot iedereens verbazing voor Nathan koos. Dat zou beter passen bij Merels gedrag richting Loes de afgelopen weken.
Maar dan nog, wat is het verhaal volgende week? Nathan of Merel wint, want toeval? Niet echt een bevredigend einde.
Mocht Loes de mol zijn, dan zijn er manieren om toch een oplossing te forceren (met betere tv):
- zo hard mollen dat het begint op te vallen.
- de finaletest een tussentijd maken en die zo opzetten dat 1 van de 2 verdachten afvalt (dus Merel of Nathan) zodat er iemand op zoek moet naar een nieuwe mol.
Wat dat betreft zou het de beste tv zijn geweest als Merel zo vlak voor het einde was afgevallen. Dan waren Kim en Nathan echt in shock geweest en hadden we een mooie twist kunnen krijgen: iets van “jullie hadden het allemaal fout en mogen de finaletest nu opnieuw maken”. Dat was best leuk geweest.
Maar goed, dit neemt allemaal aan dat Loes de mol is en daar geloof ik steeds minder in.