Heb zelf vanaf 2019 tot aan het jubileumseizoen alleen maar lopen mopperen over WIDM en hoezeer het een kinder-tv niveau had gekregen. Eendimensionale opdrachten zonder extra lagen, alles of niets prijzen, nauwelijks iets van de spelregels uitgelegd krijgen, en met vlag en simpel de grootste ergernis: dat de Mol steeds heel voorspelbaar uit de wind werd gehouden door de regie. Daardoor wisten we het vaak al bij aflevering 4 hier op het forum. Het concept was bekend.
Maar sinds het jubileumseizoen lijkt er echt zoveel gedaan te zijn met de meestgehoorde kritiek van molloten. Er kan nog veel meer verbeteren - nog minder biechten waarin verteld wordt wat we zelf ook kunnen zien; nog meer beelden van buiten de opdrachten om waardoor we echt mee op reis zijn met de groep als ze onderweg zijn of eten of ontspannen; nog wat meer volwassen opdrachten die psychologische spanning brengen en de belangen in de groep op scherp zetten, zoals ze dat zo meesterlijk kunnen doen in De Mol. Maar ik ben al heel blij met de recente veranderingen. Met als belangrijkste misschien wel: molacties komen meer in beeld. Iedereen lijkt verdacht. Waardoor na 5 afleveringen nog heel veel deelnemers de Mol kunnen zijn, en mensen er hier op het forum ook nog niet helemaal over uit lijken te zijn (al gaat de meerderheid voor Daan, maar met een flinke slag om de arm nog, want waarom komt wat hij doet zo nadrukkelijk in beeld?). Gaat een positieve kant op in ieder geval.
Oh en wel mee eens dat het programma nog beter zou worden inderdaad als er creatiever met de bijzondere locaties zou worden omgesprongen. Kennismaken met de locale cultuur, gebruiken, mythes en spookverhalen. En ik hoop dat ze een lesje Hemingway krijgen op Kilimanjaro