Zoals afgesproken hierbij onze reactie als moderatoren. Het heeft even geduurd, omdat de situatie wat ingewikkeld is.
Aan de ene kant zijn er forummers die de keuze van Nora respecteren en verder geen uitleg hoeven en al helemaal niet zitten te wachten op discussie. En aan de andere kant forummers die het onbegrijpelijk vinden dat iemand zomaar stopt en juist hierover willen discussiëren. Aangezien dit een forum is, moet het gewoon mogelijk zijn om hierover te discussiëren, zolang dit respectvol gebeurt uiteraard.
Tegelijkertijd zien we dat er soms twee gesprekken door elkaar lopen. Aan de ene kant gaat het over Nora's mogelijke redenen om te stoppen met de opdracht. Aan de andere kant gaat het over opdrachtweigeringen in het algemeen. Deze discussies liepen uiteindelijk door elkaar heen, waardoor dit als persoonlijke aanval richting Nora kon worden gezien, terwijl dit niet altijd zo bedoeld werd. Wat het hierbij extra lastig maakte is dat religie een extra rol speelde in het gesprek. Hierbij is her en der een grens overschreden.
Laten we duidelijk zijn: discussies zijn toegestaan. Maar laat elkaar en ook de kandidaten in hun waarde. Elk geval van racisme, islamofobie, seksisme, xenofobie en homofobie keuren we ten strengste af.
Ondertussen is de discussie meer een discussie over de discussie geworden en ook dat is voor niemand wenselijk. Jezelf verdedigen mag natuurlijk, maar laat dit beperkt in het aantal berichten. De discussie voortzetten via PM is ook toegestaan, maar als ook dit uit de hand loopt, blokkeer elkaar en stop. Een PM-discussie voortzetten in het topic is al helemaal niet nodig.
Voor het vervolg van dit topic houden we het graag specifiek bij Nora als kandidaat (of mol). Persoonlijke beschuldigingen op basis van speculatie willen we ook niet meer zien.